PTT Kargo Takip – PTT Kargom Şu Anda Nerede ?

PTT Kargo Takip – PTT Kargom Şu Anda Nerede ?

PTT kargo takip sistemi sayesinde kargonuz’un nerede olduğu ve ne zaman ulaşacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Günümüzde hemen hemen hepimizin kargo ile işi olmuştur. Devlete bağlı bir kurum olan ptt kargo ile çalışmış kişiler her zaman memnun olduklarını dile getirmişlerdir. Verdiğimiz ürün yada paketleri takip etmek isteyebilir, nerede olduğu ve ne zaman yerine ulaşacağı hakkında kolaylıkla bilgi edinebiliriz. Bunun için ptt kargo takibi yapabilir, size sunulan kolaylıklardan ücretsiz ve hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Çok eski tarihe dayanan kurulum yılının 1840’tan bu güne en iyi hizmetleri veren PTT sayesinde kolaylıkla ve çok ucuz miktarlara eşya veya dosya, belge gibi kargoyu teslim ederek kısa zaman içinde yerine ulaşmasını sağlamaktayız. Bunun yanı sıra uzun yılların verdiği tecrübe ve güvenilirlik ile en çok tercih edilen taşıma araçlarından birisi olarak günümüzde faaliyet göstermektedir. Verdiğimiz ürün veya taşınabilirler’i güvenli bir şekilde teslim eder ve sizleri büyük bir yükün altından kurtarır.

Gelişen teknolojiye devamlı ayak uydurmakta ve yenilikleri ile vatandaşların daha hızlı işlem yapmasını sağlamakta, her türlü hizmetten özel firmalara göre daha hızlı ve kolaylık sağlamaktadır. Yılların verdiği birikim ve tecrübe ile adını sık duymaya alıştığımız, para transferi, fatura ödemeleri, posta ve daha bir çok dalda hizmet vermeyi sürdürür iken yakın zamanda kredi alternatifi’de sunmaya başlamıştır. Çoğumuzun sık olarak gittiği PTT şubeleri sayesinde fazla işlem ücreti vermeden tüm işlerimizi kolaylıkla yapabilmekteyiz. Bunun için aralıksız hizmet veren bu kurumun adının sıkça değiştiği’de eskilerden aklımıza gelen bazı konulardan birisidir. Son olarak ismini Posta ve Telgraf Anonim Şirketi olarak hatırladığımız PTT, 6475 sayılı kanuna göre adını almış bulunmaktadır.

PTT Kargom Nerede ?

Taşımacılık olarak’ta tüm Türkiye genelinde bulunan illerde hizmet veren PTT Kargo sayesinde göndermek istediğimiz eşya yada diğer taşınabilir mallarımızı kolaylıkla istediğimiz bir adrese gönderebiliriz. Kargoyu verdikten sonra geciktiğini düşünüyor yada nerede olduğunu merak ederek PTT kargom nerede kaldı ? dediğiniz zamanlarda ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri ve diğer alternatif yöntemler bulunmaktadır.

Bunun için yapmanız gereken PTT’nin kendi resmi web sitesi olan http://ptt.gov.tr adresini ziyaret ederek size sunulan onlarca seçeneklerden birisi olan gönderi takip bölümünden hızlıca kargonuz’un nerede olduğunu öğrenebileceksiniz. Eğer İnternet kullanmıyor iseniz diğer alternatif öğrenme araçlarından birisi’de müşteri temsilcileridir. Günün her saatinde sizlere yardım etmek için bulunan müşteri hizmetlerini 444 1 788 numarasından arayarak tüm öğrenmek istediğiniz konular hakkında detaylıca bilgiler alabileceksiniz. Her hangi bir sorun yaşamanız durumunda arayabileceğiniz bir diğer numara’da 0 312 509 50 00 ( PTT Genel Müdürlüğü ) telefon numarasıdır. Bu numara sayesinde isteklerinizi, şikayetlerinizi ve tüm sorunlarınız ile ilgili başvuruları yapabilir, kısa zaman içerisinde size dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Kargo Fiyatı Nasıl Belirlenir ?

PTT ile bir ürün yada bir eşya göndermek istediğinizde sizden gideceğiniz yerin mesafesi için farklı bir tutar istenmemekte. Göndereceğiniz ürünün kilosu ve ebatlarına göre sizlere bir fiyat çıkartılır ve paketiniz güvenli bir şekilde adrese teslim edilir. Bir çok kolaylık sağlayarak hem hızlı, hemde daha ucuz maliyet ile kargonuzu teslim etmelerinin sizlere büyük avantajları olacaktır. Her hangi bir paketiniz veya göndereceğiniz bir ürününüz var ise kesinlikle tavsiye edeceğimiz kurumlardan birisi PTT’dir. Verdiğiniz eşyanız’da aklınız kalmayacak, kargonuz’in içi özel eşyalarınız olmasına karşın açılmayacak ve adrese hızlıca teslim edilecektir. Güvenle teslim edebileciğiniz kargolarınızı ptt çalışanları en iyi şekilde gideceği yere teslim etmektedir. Titiz bir çalışma yürüten memurlar sayesinde sizlerde güvenli bir şekilde kargo gönderimi yapmanın keyfini daha ucuza çıkartmak için PTT’yi tercih etmeyi unutmayınız.

İLGİLİ:  Faturalı Hatlara Kredi İmkanı ( Nakit Para )

Bunların yanı sıra sizlere sunulan diğer hizmetlerden birisi’de araç sahiplerinin sıkça yaşadığı HGS bakiyesi yükleme sorununa çözüm üreten HGS yüklemesi yapılmasıdır. PTT’lerden hem HGS alabilir, hemde içine istediğiniz miktarda para yatırarak geçişlerde cezalı duruma düşmekten kurtulabilirsiniz. Gişelerin çoğundan kaldırılan HGS yükleme alanlarına alternatif ve en hızlı yöntem olarak kullanılan PTT şubelerinden tüm mesai saatleri içerisinde yeni başvuru yapabiliyor, aynı zamanda kredi yükleyebiliyorsunuz. Ekstra özelliklerinden bir kaçı ise fatura ödeme, vergi borcu ve trafik cezası ödeme gibi alternatif seçeneklerde PTT sayesinde ayağınıza kadar geliyor. Bulunduğunuz semt veya ilçeye en yakın PTT şubesini aramak ister iseniz yapmanız gereken tek şey hemen Google haritalardan bulunduğunuz bölgeye en yakın PTT ‘nin nerede olduğuna bakmak ve adres tarifinden ister yürüyerek, ister özel aracınızla hızlı ve kolaylıkla ulaşmak olacaktır.

Faydalanabileceğiniz tüm işlemler için arayabileceğiniz PTT müşteri hizmetleri sayesinde sorunlarınız ortadan kalkacak ve ister online olarak, ister iseniz direk her hangi bir şubeye giderek tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. PTT müşteri şifreniz ile İnternet ortamından hesabınıza girebilir, yapmak istediğiniz tüm işlemleri oradan’da kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

PTT Kargo Takip – PTT Kargom Şu Anda Nerede ? Konusuna 12 Yorum Yapıldı
 1. HIDIR BARLAS dedi ki:

  gönderim nerde ne zaman teslim edilir.

 2. EYÜP SAVAŞ dedi ki:

  CP041 147 028 TR BANDROL Numaralı Kargo nerede.

 3. Hasan Erkoç dedi ki:

  Gönderimi teslim alamadım ve daha ne kadar sürer merak ediyorum.

 4. Burcu Akelin dedi ki:

  Sürekli olarak ptt kargo ile eşyalar gönderiyorum. Bu güne kadar hiç bir eşyama zarar gelmedi. Bu yüzden dolayı PTT kargoya teşekkürlerimi sunuyorum.

 5. Gamze dedi ki:

  Şehir dışından gelen kargomu bu site aracılığı ile nerede olduğunu buldum.

 6. Mustafa Akkaya dedi ki:

  PTT aracılığı ile kargo gönderdim ama kargo takip numaramı kaybettim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

 7. Selim Kara dedi ki:

  İşim gereği sürekli olarak kargo işlemleri ile uğraşıyorum. Bu güne kadar tüm kargo firmaları ile çalıştım. Ama en iyisi PTT kargo diyebilirim.

 8. Fatma dedi ki:

  PTT ile kargomu gönderdim. Bir gün bile geçmeden kargom şehir dışındaki arkadaşıma ulaşmış bu hızlı çalışmalardan dolayı her zaman ptt kargoyu tercih ediyorum.

 9. İdil Lostar dedi ki:

  Kargo takip numaramı kaybettim ve şuan kargomun nerede olduğunu bilmiyorum.

 10. Timur dedi ki:

  Yazınızı okudum ptt kargo hakkında güzel bilgi vermişiniz. Bu tür bilgileri paylaştınız için teşekkürler. Ptt kargo artık ilk tercihim olacaktır.

 11. İbrahim Yılmaz dedi ki:

  Kargo takip numaram yok kargomun nerede olduğunu başka bir yöntemle nasıl öğrenebilir.

 12. Nuri Eskici dedi ki:

  İşimden dolayı Türkiye’nin her iline ptt kargo ile kargolarımı gönderiyorum. Teşekkürler PTT KARGO

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
EFT Saat Kaça Kadar Yapılır? (Tüm Bankalar)

Bankacılık işlemlerinin tarihi oldukça derindir. Bu noktada bankacılığın günümüze gelinceye kadar oldukça farklı işlemleri yapabilme kabiliyetinin geliştiği de bilinmektedir. Günümüz...

Kapat